מהו דפוס דיגיטלי

הדפסה במכונות מתקדמות ישירות ממידע דיגיטלי (קבצים או חומר שנסרק לקבצים) נקרא דפוס דיגיטלי. תגובת ההדפסה מהירה מאוד ותוך דקות ניתן לקבל את המוצר המוגמר. חלק מהמכונות אף מכילות את האפשרות לגימור מלא של חוברות - כלומר, כריכה. לא קיים הצורך בהכנת גלופות או פלטות - תהליך יקר הצורך זמן כשבסופו לא תתקבל בהכרח התוצאה הרצויה.

יתרונות הדפוס הדיגיטלי

  • לשיטה זו יתרון עצום: כל חוברת מודפסת היא ברמת מקור!
    לפני עידן הדפוס הדיגיטלי היו מדפיסים את החוברת במדפסת, מצלמים את הדפים ומהם משכפלים חוברות. בכל צילום, טוב ככל שיהיה, האיכות נפגמת. כיום, ההדפסה נעשית ישירות מהקובץ המקורי ולכן אין איבוד איכות.
  • חסכון בזמן. מיד עם קבלת הקובץ אפשר להתחיל בהדפסה.
  • אפשרות לשמירת ארכיב (Print On Demand). בתעשיות מסוימות, קשה להעריך את כמות החוברות הנדרשות בזמן מסוים. כמות גדולה מדי, עלולה להיות בזבזנית משום שחוברות רבות יהיו ללא שימוש, וכמות קטנה עלולה לא להספיק. מה גם שבדפוס הקונבנציונאלי, הדפסה של כמות קטנה משמעה מחיר גבוה עבור חוברת. בקופידפוס, ניתן להדפיס כמות קטנה (ללא שינוי במחיר עבור חוברת), ואם יתברר שהכמות לא מספיקה, ניתן להזמין כמות נוספת בטלפון, בפקס, או באמצעות האינטרנט, ללא צורך בשליחת המקור מחדש.

מה ניתן להדפיס

חוברות, כרטיסי ביקור, גלויות, הזמנות, פנקסים (כגון חשבוניות או קבלות), תמונות, תעודות (גם קלף), תפריטים, לוחות שנה, ספרי מחזור וכו'

איזה סוגי גימור קיימים

כריכה בחום עם עטיפה עוטפת, ספירלות מתכת או פלסטיק בצבעים שונים, שדריות, סיכות עם סרט גב, קיפול מחברת עם סיכות.
למינציה (מבריק או מט), קפסולציה, חירור, קיפול וביג, עיגול פינות וכו'.