חברת קופידפוס בע"מ חרטה על דגלה שרות ושביעות רצון הלקוח.

כחברת שירות היא מודעת היטב לחשיבות הגבוהה של מוצריה ושרותיה אצל הלקוחות. לכן, נערכנו עם כוח אדם מיומן, ציוד מהמתקדמים ביותר בשוק, ומערכות גיבוי המבטיחות עבודה רציפה. הציוד שלנו מקיף את המוצר מרגע התהוותו ועד הגעתו ללקוח, כך שמתאפשר לנו לספק את המוצר המוגמר תוך זמן קצר.

היינו מעוניינים לעזור ללקוח להגיע לתוצאה הרצויה ולכן נציג בדף זה מידע מועיל בעזרתו תוכלו להכין קבצים באופן יעיל יותר.

איך מכינים ברכת שנה טובה?

לרב האנשים מותקנת על המחשב חבילת תוכנות אופיס המכילה וורד (Word), פאואר פוינט (PowerPoint) וכו'. בעזרת תוכנות אלו ניתן להכין קבצים להדפסה, למשל, ברכות לחג. ברור כי אם קיימת במחשב תוכנה מקצועית כגון פוטושופ (Photoshop) או אינדזיין (InDesign) ויודעים איך לעבוד איתם - עדיף להשתמש בהן.

השלב הראשון בתיכנון ההזמנה - קביעת המידה.

אם אנו מתכננים לשלוח במעטפה, יש לבדוק את גודל המעטפה ולקבוע את גודל הברכה כסנטימטר פחות מגודל המעטפה. לדוגמא, אם המעטפה בגודל 13X18 ס"מ, המידה של ה-"שנה טובה" תהיה לא יותר מ-12X17 ס"מ. שימו לב כי ככל שהברכה גדולה יותר, לרוב היא תהיה יקרה יותר.

בכל אחת מהתוכנות שצויינו ניתן לקבוע את גודל הדף, בדרך כלל בתפריט "קובץ" (File) תחת הגדרת עמוד ("Page setup" או "Document setup" וכדומה).

השלב השני - העיצוב.

כאן כל אחד לעצמו. אבל דבר אחד מאוד חשוב בזמן העיצוב וזו טעות החוזרת על עצמה פעמים רבות. בזמן העיצוב יש לקחת בחשבון שבזמן ייצור הברכה בדפוס, חותכים את ה"שנה טובה" מסביב לגודל הרצוי ולכן טקסטים ואובייקטים חשובים יש להרחיק מקצוות הדף. בשורה התחתונה - להשאיר שוליים של ס"מ עד חצי ס"מ מקצוות הדף ושם אין מכניסים טקסטים.

השלב האחרון - הכנת הקובץ לדפוס (סגירת הקובץ).

עדיף להמיר את הקובץ לקובץ מסוג PDF. יתרונו של קובץ זה הוא בכך שכאשר נדפיס אותו, הוא יראה כפי שהוא נראה על המסך שלכם (למעט הצבעים שיהיו קרובים אך לא זהים).  כדי להמיר ל-PDF יש להשתמש בתוכנת  Adobe Acrobat (לא reader הניתן חינם, אלא זו העולה כסף), או בתוכנות אחרות  - יש אפילו בחינם.

המרה ל-PDF היא תורה בפני עצמה ונכתבו מאמרים רבים בנושא. אני לא אנסה להסביר כאן איך לסגור קובץ ל-PDF, אבל אתן מספר טיפים:

  • שימו לב כי הפונטים (גופנים) מוטבעים בקובץ.  ברוב התוכנות יש למצוא היכן נמצאת ההגדרה "Embed Fonts" ולסמן אותה.
  • שימו לב כי הרזולוציה לא נמוכה מ-200 DPI ועדיף שלא תהיה גבוהה מ-400 DPI.
  • יש לכוון את גודל המסמך לגודל של ה"שנה טובה".

בקיצור, שתהיה "שנה טובה".